Strona główna Portal Aktualności Plan miasta Informator teleadresowy Wydarzenia Spacer Galeria Filmy E-kartki bip
Park Solankowy

Inowrocławskie uzdrowisko jest usytuowane na terenie Parku Solankowego. W Solankach mieszczą się wszystkie obiekty uzdrowiskowe i sanatoria, tężnia solankowa oraz muszla koncertowa, w której w sezonie odbywają się koncerty plenerowe. W pobliżu muszli koncertowej znajduje się jeden z dwóch monumentów upamiętniających założyciela Solanek Zygmunta Wilkońskiego, drugi - będący formą przestrzenną z medalionem - stoi przed zakładem kąpieli borowinowych. Ozdobą głównego wejścia do parku jest pomnik pawia, pełniący jednocześnie rolę zegara słonecznego. Park ma powierzchnię 55 ha. Na tej przestrzeni, poza budynkami, znajdują się zabytki przyrody i bardzo urozmaicony drzewostan. Można tu zobaczyć jawory, klony, jesiony, kasztanowce, dęby, platany, oliwniki wąskolistne oraz wierzby nadmorskie, które rosną w Inowrocławiu dzięki morskiemu klimatowi tworzonemu przez solankę. Latem w parku można podziwiać wielobarwne starannie pielęgnowane dywany kwiatowe. Są też malownicze stawy parkowe - jeden z mostkiem prowadzącym wprost do tężni solankowej i z wysepką, na której niegdyś stała miniaturowa latarnia morska, drugi z okazałą fontanną, w pobliżu którego od 2005 r. powstaje aleja dębów słynnych osób odwiedzających Inowrocław.


POWRÓT
panoramy
Lokalizacja panoram
Poruszanie się po panoramach

Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce. Pobierz

znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |