Strona główna Portal Aktualności Plan miasta Informator teleadresowy Wydarzenia Spacer Galeria Filmy E-kartki bip
Inowrocław – miasto uzdrowiskowe

Inowrocław to jedno z największych miast województwa kujawsko-pomorskiego, tytularna stolica Kujaw Zachodnich. Położony na Szlaku Piastowskim w pobliżu szlaków wodnych, w sąsiedztwie historycznego Askaukalis – emporium handlowego z okresu rzymskiego, znajdującego się na szlaku bursztynowym. Najstarsza pisana wzmianka o Inowrocławiu pochodzi z roku 1185. W południowej części miasta płynie Noteć, która łączy Inowrocław z dorzeczami Odry i Wisły.

Inowrocław spełnia dwie funkcje: ośrodka uzdrowiskowego z rozbudowaną siecią sanatoriów i ośrodka gospodarczego, wykorzystującego leżące pod miastem i na jego obrzeżach bogate pokłady surowca, głównie soli kamiennej, stąd Inowrocław nazywany jest często „miastem na soli”. Walory uzdrowiskowe Inowrocławia zadecydowały o przyznaniu w 2005 r. tytułu Laureata VI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego w kategorii „Gmina Przyjazna Środowisku”. Natomiast według rankingu przeprowadzonego przez tygodnik „Wprost” w 2004 r., Inowrocław znalazł się wśród 100 najlepszych miejsc do zamieszkania w Polsce. Atutem miasta jest jego 130-letnia tradycja uzdrowiskowa.


POWRÓT
panoramy
Lokalizacja panoram
Poruszanie się po panoramach

Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce. Pobierz

znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |